• Dansk
  • Svenska
  • Norsk Bokmål
  • English
  • Sydhamnens Trailer Service AB

    I samarbete med vår servicepartner STS Sydhamnens Trailer Service AB kan vi erbjuda service och reparationer av tankvagnar och tanktrailers på flera olika platser i Sverige.
       
    Serviceverkstäderna kan bland annat utföra diverse reparationsarbeten samt ordna med reservdelsförsäljning från VM Tarms lager.
     
    Kontaktinformationen för närmaste avdelning finns här:

    Malmö/Hamnen
    Terminalgatan 5, tlf.: +46 (0) 40 – 12 26 00, malmo@ststrailerservice.se
    Kontakt: Veronica Sköld, tlf.: +46 (0) 70 – 495 41 24, veronica.skold@ststrailerservice.se
    Hemsida

    Helsingborg/Bunka
    Bunkagårdsgatan 8, tlf.: +46 (0) 42 – 29 97 88, bunka@ststrailerservice.se
    Kontakt: Jörgen Edberg, tlf.: +46 (0) 70 – 495 41 07, jorgen.edberg@ststrailerservice.se
    Hemsida

    Göteborg/Hisings Backa
    Transportgatan 7, tlf.: +46 (0) 31 – 58 61 80, hisingsbacka@ststrailerservice.se
    Kontakt: Ingemar Andersson, tlf.: +46 (0) 70 – 695 41 15, ingemar.andersson@ststrailerservice.se
    Hemsida

    Jönköping/Ljungarum
    Kabelvägen 9, tlf.: +46 (0) 36 – 31 49 99, jonkoping@ststrailerservice.se
    Kontakt: Lennart Emilsson, tlf.: +46 (0) 70 – 495 41 22, lennart.emilsson@ststrailerservice.se
    Hemsida

    Mjölby/Hagalund
    Hagalundsgatan 2, tlf.: +46 (0) 142 – 29 84 90, mjolby@ststrailerservice.se
    Kontakt: Lars-Åke Larsson, tlf.: +46 (0) 70 – 529 65 43, lars-ake.larsson@ststrailerservice.se
    Hemsida



    Norrköping/Åby
    Pjältvägen 3, tlf.: +46 (0) 11 – 16 63 11, norrkoping@ststrailerservice.se
    Kontakt: Peter Fredriksson, tlf.: +46 (0) 70 – 529 64 03, peter.fredriksson@ststrailerservice.se
    Hemsida

    Örebro/Berglunda
    Berglundavägen 14, tlf.: +46 (0) 19 – 19 68 80, orebro@ststrailerservice.se
    Kontakt: Ulf Augustsson, tlf.:+46 (0) 70 – 595 41 88
    Hemsida

    Sundsvall/Birsta
    Förmansvägen 9, tlf.: +46 (0) 60 – 10 01 50, sundsvall@ststrailerservice.se
    Kontakt: Torbjörn Bergström, tlf.:+46 (0) 70 – 495 40 11, torbjorn.bergstrom@ststrailerservice.se
    Hemsida

    Umeå/Västerslätt
    Kontaktvägen 1, tlf.: +46 (0) 90 – 17 80 00, umea@ststrailerservice.se
    Kontakt: Jonas Johansson, tlf.: +46 (0) 76 – 677 30 54, jonas.johansson@ststrailerservice.se
    Hemsida

    Luleå/Storheden
    Kontaktvägen 1, +46 (0) 920 – 25 41 80, lulea@ststrailerservice.se
    Kontakt: Karl-Erik Larsson, tlf.: +46 (0) 72 – 500 52 05, karl-erik.larsson@ststrailerservice.se
    Hemsida

    Kontakt

    Mikkel Keller

    Servicechef

    +45 99 48 33 49
    mk@vmtarm.dk
    Facebook LinkedIn YouTube